Kecmanović uspešan na startu 2023, sledi Medvedev?

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u australijskom Adelejdu.

On je na startu bio bolji od domaćeg tenisera i dobitnika vajld-karda Krištofera O’Konela, 78. igrača sveta, sa 2-0, po setovima 6:4 i 6:4.

U prvom setu je presudio brejk koji je Miša napravio na samom startu meča, a nakon spašene jedne šanse Australijanca u narednom gemu, nije mu više dozvolio priliku da uzvrati.

I drugi set je počeo identično, ali je Srbin dozvolio O’Konelu da neutrališe zaostatak i izjednači na 2:2. Ipak, u devetom gemu je Kecmanović još jednom oduzeo servis domaćem igraču, a potom ostvario plasman u naredno kolo, pritom spasavši brejk-šansu.

U narednoj rundi je moguć okršaj sa finalistom prošlogodišnjeg Australijan opena i, u jednom trenutku prvim igračem sveta, Danilom Medvedevim. Za to je potrebno da Rus savlada Lorenca Sonega, a taj meč je na programu sutra.

MILAN JE ZAVRŠENA PRIČA: Žiru potpisao za novi klub!

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Franuske Olivije Žiru od naredne sezone će igrati u američkom MLS-u nakon što je...