Barsi pripao derbi: Dembele junak Ćavijeve ekipe

U derbiju prvenstva Španije Barselona je savladala Atletiko Madrid rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Dembele u 21. minutu posle odlične akcije i asistencije Gabija. Francuski fudbaler je preciznim šutem pogodio levi ugao i savladao golmana Atletika. U finišu prvog poluvremena, Atletiko je mogao do izjednačenja, ali je odličan šut Grizmana sjajno odbranio Ter Štegen.

Pokušavao je Atletiko u nastavku, ali nisu uspeli da savladaju golmana Barselone. Najbolju šansu imao je Grizman čiji je šut na gol liniji zaustavio Arauho u trećem minutu nadoknade.

U samom finišu utakmice isključeni su Stefan Savić i Feran Tores zbog koškanja pa su obe ekipa završile meč sa deset igrača.

Barselona je prva u Primeri sa 41 bodom i ima tri više u odnosu na drugoplasirani Real Madrid. Atletiko je na petom mestu sa 27 bodova. U narednom kolu, Barse dočekuje Hetafe, a Atletiko Madrid gostuje Almeriji.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...