Fiorentina i Roma u četvrtfinalu italijanskog Kupa!

Fiorentina se plasirala u četvrtfinale italijanskog Kupa nakon što je savladala Sampdoriju na svom terenu rezultatom 1:0.

Mrežu su domaći zatresli u ranoj fazi meča, u 25. minutu učinio je to Barak, na asistenciju Ranijerija. Postigla je Fiorentina još jedan pogodak, učinio je to u 38. minutu Luka Jović, ali se ispostavilo da je bio u ofsajd poziciji, pa je gol poništen.

Iako je jurila zaostatak, ekipa iz Đenove nije niti jednom šutnula u okvir gola Fiorentine.

Plasman u četvrtfinale Kupa Italije obezbedila je i Roma, koja je na Olimpiku savladala Đenovu minimalnim rezultatom. Jedini gol una meču postigao je Dibala u 64. minutu, 18 minuta pošto je ušao u igru i doneo veliku radost rimskom prvoligašu.

Roma sada čeka u četvrtfinalu pobednika duela Napoli – Kremoneze.

MEČ SE IGRA U LOZNICI: Poznat termin finala Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije. Vojvodina je u Kragujevcu savladala Radnički 1:0, dok...