PL: Junajted posle velikog preokreta savladao Siti (VIDEO)

U velikom derbiju Mančestera, Junajted je posle preokreta savladao Siti 2:1 (0:0).

Prvo poluvreme je pripalo domaćinu i imali su odličnih nekoliko prilika, ali pre svega Rašford nije uspeo da zetrese mrežu Edersona.

U drugom delu posle 15 minuta Siti dolazi do gola preko Griliša.

Činilo se da će izabranici Pepa Gvardiole ponovo slaviti u gradskom derbiju, ali onda se desio preokret u svega nekoliko minuta.

Prvo je Bruno Fernandeš izjednačio posle jedne jako sumnjive situacije koju VAR je okarakterisao kao regularnu, a onda par minuta kasnije Rašford donosi potpuni preokret.

U nastavku Siti je pokušao da poravna rezultat, ali Haland iz najbolje prilike nije uspeo da da gol i Junajted je odneo 9. uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Na tabeli Siti je drugi sa 39 bodova, dok Junajted sad ima samo bod manje. Arsenal u meču sa Tatenhemom ima priliku da prednost uveća na 8 bodova u odnosu na prvog pratioca.