Partizan remizirao na prvoj proveri uz dva penala (VIDEO)

Fudbaleri Partizana nalaze se na pripremama u Turskoj, gde su danas odigrali i prvu pripremnu utakmicu protiv Univerzitatee iz Krajove. Rezultat je bio nerešen – 1:1.

Partizan je igrao veoma agresivno, što je dalo razultata već u 11. minutu kada je mladi Samed Baždar ukrao loptu, a potom bio fauliran od strane golmana rumusnke ekipe. Najstrožiju kaznu realizovao je Andrija Pavlović.

Tim Gorana Petrića je sa minimalnom prednošću otišao i na pauzu, ali nije ostvario pobedu do kraja. Iako je stvorio brojne prilike, konačan rezultat postavio je Andrej Ivan, takođe iz jedanaesterca, u 77. minutu.

Tome je prethodio faul nad Anteom Roguljićem dosuđen posle duela sa Vujačićem i Šehovićem, tek nakon konsultacije sudija.

Po poluvreme su odigrale dve potpuno različite postave srpskog tima, izuzev iskusnog čuvara mreže Lukača.

U prvom su igrali: Lukač – Živković, Marković, Saničanin, Urošević – Fejsa, Andrade – Jevremović, Baždar, Menig – Pavlović, a nakon povratka na teren: Lukač – Vujačić, Ilić, Šehović, Filipović – Belić, Natho – Petrović, Lutovac, Petković – Rikardo.

Ružna slika pred derbi: Tuča Delija i Grobara

Navijači Crvene zvezde i Partizana sukobili su se ovog popodneva uoči 173. večitog derbija koji će biti odigran na...