POBEDA: Đoković rutinski savladao Minora

U meču osmine finala Australijan opena srpski teniser Novak Đoković savladao je Aleksa de Minora sa 3:0 u setovima. ( 6:2, 6:1, 6:2.)

Jednom od najboljih tenisera svih vremena bila su potrebna samo dva sata da slavi na “Rod Lejver Areni”.

Od samog starta Đoković je imao potpunu kontrolu, a kljičnu prednost stekao je u šestom gejmu kad je napravio brejk za vođstvo od 4:2 i to bez izgubljenog poena. Zatim je Đoković potvrdio brejk, a zatim još jednom imao brejk za konačnih 6:2 u prvom setu.

Novak je nastavio i u drugom setu da igra sjajno i domaći teniser apsolutno ništa nije mogao najboljem teniseru svih vremena.

Baš kao i u drugom setu, Novak je i u trećem poveo sa 4:0 uz dva brejka, i bilo je samo pitanje hoće li završiti meč za manje od dva sata. Uspeo je Australijanac malo da produži set, osvojio je dva gema, ali nedovoljno da utiče na konačni rezultat seta 6:2.

Đokovićev protivnik u četvrtfinalu biće šesti teniser sveta Andrej Rubljov, koji je jutros savladao Danca Holgera Runea sa 3:2 u setovima.

Lids ide na Vembli! (VIDEO)

Fudbaleri Lidsa plasirali su se u finale plej-ofa za plasman u Premijer ligu pošto su na svom terenu u...