Pobeda za kraj: Zvezda bolja od Austrije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Austriju Lustenau 3:2 u generalnoj probi pred nastavak prvenstva. Crveno-beli su preokrenuli rezultat, pa ispustili vođstvo i na kraju slavili nakon greške rivala.

Strelci za Zvezdu su bili Kings Kangva, Stefan Leković i Stefan Mitrović.

Austrijanci su poveli golom iz penala u 26. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena Kangva iskoristio kiks odbrane domaćina i izjednačio rezultat.

Preokret Zvezdi doneo je Stefan Leković u 47. minutu igre, kada je postigao svoj prvenac u seniorskom timu. Nije prošlo ni desetak minuta, a Austrija je izjednačila na 2:2 golom Hakima Genuče. Deset minuta pre kraja susreta tim Miloša Milojevića stiže do novog vođstva. Nakon ukradene lopte Stefan Mitrović je izašao sam ispred golmana i zakucao loptu pod prečku, za pobedu svog tima od 3:2.

Zvezda je na pripremama u Turskoj zabeležila pet pobeda i doživela je jedan poraz od Ludogoreca.