Obradović poručio Evroligi: I Crvena zvezda i Partizan imaju dugoročne projekte, zaslužuju da igraju

Iako aktuelna sezona je daleko od kraja, već se priča o tome ko će je činiti naredne sezone.

S obzirom da nemaju ugovore sa Evroligom, Crvena zvezda i Partizan zavise od toga ko će osvojiti ABA ligu kao i od dobre volje članova borda kako bi učestvovali u najjačem evropskom košarkaškom takmičenju.

Tim povodom su litvanski novinari upitali trenera Partizana Željka Obradovića šta misli o proširenju lige koje je pominjao izvršni direktor Maršal Glikman.

– Imamo dva kluba u Beogradu. Oba, Crvena zvezda i Partizan, žele da budu tim Evrolige– naveo je on i istakao da obe “večita rivala” zaslužuju stalno mesto u evropskoj eliti.

Mislim da oba tima zaslužuju da budu u Evroligi. Priča se o formatu i da li će biti više klubova. Ne znam. Ali verujem da Crvena zvezda i Partizan imaju kvalitet jer oba tima imaju ozbiljan projekat i za naredne godine, ne samo za ovu. Evroliga treba da razmisli o tome, istakao je Obradović.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

Anćeloti potvrdio spekulacije o reprezentaciji Brazila: Tačno je!

Trener Real Madrida Karlo Anćeloti je danas potvrdio ono o čemu se već mesecima nagađa. Naime kako su prenosili...
Kashiwa Reysol - Urawa Reds
tip 1X2
1 @ 3.15
Ovaj tip je predložio Vlajko na MaxBet
Bayern München - AS Monaco
tip 1X2
1 @ 3.70
Ovaj tip je predložio Peca na Mozzartbet
OB - Mitjiland
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Više 2.50 @ 1.73
Ovaj tip je predložio Peca na MaxBet
Mallorca - Osasuna
tip 1X2
1 @ 2.25
Ovaj tip je predložio Vlajko na Mozzartbet
Estoril - Gil Vicente
tip 1X2
2 @ 2.50
Ovaj tip je predložio Vlajko na CircusCasino

POVEZANE OBJAVE