KRAJ U EVROPI: Zvezda završila grupnu fazu LŠ na poslednjem mestu u direktnoj borbi za CEV kup

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona od Postdama sa 3-1, po setovima 25:18, 25:13, 22:25 i 25:23.

Srpski tim nije došao do šanse u prva dva seta i lako je ostao u manjku od 0-2. Nisu se ipak izabranice Ratka Pavličevića predavale.

Treći set su prelomile u svoju korist boljom igrom u završnici, ali je obrnuta situacija usledila u narednom, ispostavilo se poslednjem setu ove utakmice, ali i Lige šampiona, kao i evropskih takmičenja za crveno-bele.

Ovo je praktično bio direktan duel za nastavak takmičenja u CEV kupu, što sleduje trećeplasiranoj ekipi u grupnoj fazi elitnog takmičenja, ali je nemački tim nakon pobede u Beogradu trijumfovao i na domaćem terenu.

U Zvezdi je najefikasnija bila perspektivna korektorka Tara Taubner sa 21 poenom, Marković je zabeležila 13, a Živojinović 10 poena.

U redovima Postdama su četiri igračice postigle po 10 poena – Đokić, Maze, Van Elen i Leveling.

IAKO JE PORAŽEN: Gaske ušao u odabrano društvo!

Francuski teniser Rišar Gaske (37) izgubio je na startu Mastersa u Madridu. Nakon dva seta bio je bolji Italijan Lorenco...