BARAĆ IZ PODGORICE: Napravili smo veliki posao

Košarkaši Mege MIS danas su pobedili Studentski centar na gostovanju.

Prelomili su susret u drugom poluvremenu i sa 100 poena obezbedili za sada poziciju koja vodi u plej – og.

Nakon utakmice veoma zadovoljan je bio i trener Marko Barać:

Pre svega da čestitam mojim igračima. Ovo je stvarno velika pobeda za nas, protiv jednog izvanrednog tima koji unazad dve godine vrlo teško gubi bodove kod kuće. Napravili smo veliki posao. Na otvaranju utakmice je ofanzivno bilo prilično dobro, ali domaćin nas je pametno napadao sa unutrašnjom igrom, gde je veliki broj naših igrača ulazio u problem sa faulovima vrlo rano. Posle toga smo dva puta uspevali da napravimo osetniju prednost, prvi put su fenomenalnom igrom Megija uspeli da se vrate, drugi put čistom našom dekoncentrijacom, izgubljenim loptama, nevraćanjem nazad. Na poluvremenu smo imali minimalnu prednost, ali osetio sam da igrači nisu zadovoljni. Atmosfera je bila kao da gubimo. Nije bilo potrebe za time, jer smo u drugom poluvremenu napravili reakciju i pored velikog broja ofanzivnih skokova. Sigurno nije lako napraviti u takvoj utakmici tu vrstu reakcije, uz istrčavanje kontranapada u druogm poluvremenu. Igrači su pametno tražili šta da napadaju, rezultat je veliki broj poena u gostima, protiv kvalitetnog i vrlo dobro vođenog tima, rekao je on.

Mega MIS sada deli osmo mesto sa Splitom uz učinak 8-11. U narednom kolu dočekuju Mornar.

Navijači besni, traže Jokićevu suspenziju (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa su savladali Los Anđeles Lejkerse sa 101:99. Međutim, veliku pažnju javnosti izazvao je brat Nikole Jokića. Strahinja...