Gabigol sa “kreča” vodio Flamengo do trećeg mesta na svetu (VIDEO)

Fudbaleri brazilskog Flamenga osvojili su treće mesto na Svetskom klupskom prvenstvu pobedom nad Al Ahlijem iz Egipta sa 4-2.

Do pobede je tim iz Rio de Žaneira predvodio Gabrijel Barbosa, popularni Gabigol, sa dva gola koja je realizovao kao najstrožiju kaznu, a po dva puta su tresli mrežu i Pedro za brazilski, odnosno Abdelaker za egipatski tim.

Prednost je na taj način doneo u 11. minutu, dok je u 85. razrešio pitanje pobednika takođe sa bele tačke.

U međuvremenu je Ahmed Abdelaker režirao potpuni preokret golovima u 37. i 60. minutu, a utakmica je nakon toga poprimila epitet prave vrteške.

Pedro je ponovo poravnao rezultat u 77. minutu, a potom je Barbosa pomenutim golom sa penala vratio prednost na stranu svog tima, dok je sve dileme razrešio Pedro novim svojim pogotkom u prvom minutu zaustavnog vremena.

U finalu se od 20 časova sastaju Real Madrid i Al Hilal, koji će odlučiti o novom svetskom klupskom šampionu.

Čović: Panter rekao da mu se ostaje u Zvezdi

Predsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda, Nebojša Čović je bio gost na Sport klubu, a između ostalog je pričao o...