NASLEDILI ČELSI: Real uz goleadu do krova sveta!

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Svetsko prvenstvo za klubove pobedom od 5:3 protiv saudijskog Al Hilala. Susret je opravdao epitet finala jer ga je obeležilo mnogo golova.

Izabranici Karla Anćelotija odlično su počeli utakmicu. Već posle 20 minuta bilo je 2:0 za Madriđane.

Vođstvo je u 13. minutu doneo Vinisijus posle pasa Benzeme.

Pet minuta kasnije ga je duplirao Valverde.

Uzbudljivo je bilo prvo poluvreme pošto je bivši ofanzivac Porta Musa Marega, prepolovio rezultat u 26. minutu nakon kontra napada.

Arapski tim je tražio penal koji nije dobio.

U međuvremenu je Real ponovo stekao dva gola prednosti. U 54. minutu, Vinisijus je uzvratio asistenciju Benzemi. Valverde postiže i drugi gol četiri minuta kasnije za ubedljivih 4:1.

Lusijano Vijeto je u 64. smanjio na 4:2. Ni tu nije bio kraj golovima, pošto je u 69. Vinisijus pogodio za 5:2. Vijeto ponovo postiže gol u 79. minutu za 5:3 što je bio i konačan rezultat.

Realu je ovo peta titula svetskog klupskog prvaka po čemu su najuspešniji. U meču za treće mesto, Flamengo je bio bolji od Al Ahlija.

Prethodne godine, titulu je uzeo Čelsi.

LOŠA FORMA TRAJE: Kecmanović zaustavljen u Rumuniji

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira među osam najboljih na turniru u Bukureštu. Izgubio je meč osmine...