POKER U BEOGRADU: Mladost nosi bodove iz Humske, Zvezda na +11!

Partizan – Mladost GAT 0:4 (0:2)

Gal 3′, Dal Belo 11′, Maksimović (p.) 54′, Milić 58′

Fudbaleri Partizana izgubili su od ekipe Mladost GAT u 21. kolu Superlige Srbije. Crno – beli odigrali su verovatno najslabiji meč ove sezone nakon koga je Crvena zvezda povećala prednost na čelu tabele.

Utakmica je počela potpuno neočekivano po domaćina. Već posle 12 minua igre bilo je 2:0 za goste iz Novog Sada.

Gal je doneo vođstvo u 3. minutu uz efektan pogodak nakon greške odbrane crno – belih.

Duplirao je prednost Dalbelo u u 11. minutu posle nesmotrenosti Svetozara Matkovića.

Izabranici Gordana Petrića delovali su manje ubojito iako su bili u formaciji sa tri ofanzivca. Nisu uspeli da stvore konkretnu priliku za pogodak. Gosti su ih iznenadili sa dva brza gola.

Strelac jednog gola Gal šutirao je u 24. minutu preko prečke iz slobodnog udarca.

Partizan je najbolju priliku imao tek u 42. minutu. Nakon kombinacije Živkovića i Pantića, Urošević je promašio sa pet metara iako je imao dva igrača na leđima.

Partizan posle ovog meča dočekuje Šefif u Ligi konferencija a gostuje potom Spartaku. Mladost će biti domaćin ekipi TSC-a narednog vikenda.

Drugo poluvreme počelo je novim šokom za crno – bele pošto je Mladost u 54. minutu povela sa 3:0. Penal je realizovao Novica Maksimović.

Nedugo potom, bilo je i 4:0 za Novosađane a gol je postigao bivši napadač Crvene zvezde Nemanja Milić u 58. minutu. Asistirao mu je pozajmljeni igrač crveno – belih Jovan Mituljikić. Iskoristili su ponovo loše odigravanje odbrambenih igrača Partizana.

Najbolju šansu u nastavku Partizan je imao u 68. minutu kada je Menig pogodio stativu. Od tada nije bilo uzbuđenja pa je Mladost ostvarila bitnu pobedu u želji da izbegne direktno ispadanje u Prvu ligu Srbije i približila se opstanku.

Partizan narednog četvrtka očekuje meč u Evropi protiv Šerifa na gostovanju. Mladost će dočekati sledećeg vikenda TSC.