DERBI VELIKANA: Barsa stvarala šanse, Junajted odoleo! (VIDEO)

Fudbaleri Barselone i Mančester Junajteda odigrali su 2:2 u derbiju šesnaestine finala Lige Evrope. Sva uzbuđenja odigrala su se u drugom delu meča.

Prvo poluvreme nije obilovalo prilikama. Najbolju je za Đavole imao Veghorst u 28. minutu kada je bio sam 1 na 1 sa Ter Štegenom.

Nemac je bio na visini zadatka i u 34. minutu kada brani šut Rašforda. Barsa je imala prednost u posedu lopte, a timovi su bili izjednačeni po broju udaraca.

Drugo poluvreme donelo je tri gola u roku od 9 minuta.

Barsa je povela pogotkom Markosa Alonsa u 50. minutu koji je nakon kornera ostao sam na drugoj stativi.

Onda je usledio preokret izabranika Erika Ten Haga. U 53. izjednačuje Rašford a u 59. Žil Kunde postiže autogol kada je upravo Rašford ubacio loptu.

Junajted je pet minuta kasnije tražio penal koji nisu dobili. Kunde se u 76. minutu iskupio asistiravši Rafinji za 2:2.

Najbolju priliku u finišu imao je Ansu Fati kome je De Hea zaustavio udarac a pre toga su pogodili igrači Barselone stativu a tražili su i penal.