Gvardiola nakon pobede nad Arsenalom: Evo šta je izjavio iskusni stručnjak

U zaostaloj utakmici 12. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija pobedili su Arsenal u gostima rezultatom 3:1

Nakon utakmice svoje utiske izneo je trener Sitija, Pep Gvardiola. Španski stručnjak je priznao kako je pogrešio u prvom poluvremenu sa taktikom.

-Moja taktika… Pokušao sam nešto novo i bilo je užasno. U drugom poluvremenu bili smo kakvi inače jesmo. Pustili smo ih da grade svoje napade. Malo smo se prilagodili. Ruben Dias je bio dobar, agresivniji prema Martinu Odegardu, a Haland nam je puno pomogao, koristio je svoju sposobnost zadržavanja lopte. Arsenal je u prvom poluvremenu imao igrača više u veznom redu, što smo teško kontrolisali.

Posebno je Gvardiola potencirao jedno ime.

Bernardo Silva. Tako je inteligentan i ne gubi živce. Stavili smo ga u sredinu, nismo glupi da ga stavimo na levu stranu, gde bi oni imali igrača više. Toliko je inteligentan da se odmah prilagodio. Počeo je na levom boku, a završio na desnom krilu. Malo je igrača koji to mogu, izjavio Gvardiola.

NEĆE SKORO NA TEREN: Sad i Englezi optužuju Tonalija!

Sandro Tonali je dobio kaznu od strane italijanskih vlasti od 10 meseci zbog skandala sa onlajn klađenjem. Kazna je trebala...