ABA LIGA: Cedevita rutinski sa Igokeom za produbljenje krize u Laktašima!

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Igokeu 83:73 u 20 kolu ABA lige. Naneli su tako ekipi iz Laktaša deseti uzastopni poraz u ovom takmičenju koja će se boriti da izbegne baraž za opstanak.

Izabranici Jurice Golemca su bolje otvorili susret. Nakon prve četvrtine imali su dvocifrenu prednost.

Tim Vladimira Jovanovića bio je poenterski raspoloženiji u drugoj deonici, ali nedovoljno da se razlika smanji.

Ljubljančani su na poluvremenu imali plus od 12 koševa i 15 poena Džoša Adamsa. Dragan Milosavljević je sa 9 predvodio tim iz Laktaša.

Cedevita Olimpija odigrala je dobro i u trećoj četvrtini održavši dvocifreni plus. Imali su bolji procenat za tri a Igokea zaostatak iako je efikasnije šutirala za dva poena.

Do kraja meča tim iz Ljubljane zadržao je vođstvo za 13. ovosezonsku pobedu i prekid niza od tri neuspeha u regionalnom takmičenju.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džoš Adams sa 20 poena. Pratio ga je Omić sa 15 košev.

U timu Igokee, Milosavljević, Kondić i Kroford imali su po 13 poena.

Cedevita je blizu jedne od prve četiri pozicije pred plej of, i u sledećem kolu gostuje Zadru. Igokea će dočekati FMP.

Jokić sa saigračem ostvario veliko dostignuće po prvi put u istoriji!

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Lejkerse i u trećoj utakmici na startu plejofa i tako se nalaze nadomak pobede...