SERIJA A: Srbi neprimetni, Romi derbi sa Juventusom! (VIDEO)

Fudbaleri Rome slavili su sa 1:0 protiv Juventusa u derbiju 25. kola Serije A. Meč nije obilovao šansama, ali se istakao golman Vučice Rui Patrisio.

Prvih 30 minuta meča na Olimpiku nije bilo obeleženo uzbuđenjima.

Dušan Vlahović je šutirao u 5. minutu ali je na pravom mestu bio Rui Patrisio.

Stara dama je imala posed lopte uz izjednačen broj udaraca u okvir gola.

U 33. minutu Nemanja Matić je dobio žuri karton. Do kraja je Rabio imao najbolju priliku u 44. minutu, ali je Patrisio odbio loptu od stative u korner.

Vučica prva stiže do vođstva u 54. minutu. Strelac je bio Đanluka Manćini nakon što mu je loptu odložio Brajan Kristante.

Kasnije u 75. požuteo je i drugi srpski internacionalac filip Kostić. Odmah nakon toga je najbolju priliku za izjednačenje propustio Di Marija nakon što mu je Patrisio odbranio udarac kranjim naporom.

Juventus je ostao bez isključenog Kina u nadoknadi.

Nakon ove pobede, Roma je pretekla Milan na 4. poziciji koja garantuje Ligu šampiona. Juventus je pao na osmu poziciju.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...