PREKID CRNOG NIZA: Jovanović protiv svojih zabeležio prvi ABA trijumf na klupi Igokee!

Košarkaši Igokee savladali su FMP sa 77:70 u okviru 21. kola ABA lige. Prekinuli su niz od 10 poraza i više od tri meseca bez trijumfa u regionalnom takmičenju.

Prva četvrtina protekla je izjednačeno a Igokea imala neznatnu prednost. Uvećala ju je u drugom periodu.

Stigli su i do +14 uz samo četiri poena FMP-a za sedam minuta u drugom delu.

Tim iz Laktaša otišao je sa vođstvom od 12 poena na poluvreme. Sa 17 koševa predvodio ih je Brajant Kroford.

Stepanović je u redovima FMP-a imao 10.

U drugom poluvremenu je FMP zaigrao bolje tokom treće četvrtine. Potpuno su se vratili u meč i prišli na pet poena zaostatka. Ipak, Igokea je odbila njihov nalet i vratila dvocifrenu prednost na svoju stranu.

Tokom četvrtog perioda, FMP je ponovo pokušavao da stigne rezultat i preokrene. Ušlo se na kraju u penal završnicu. Kondić i Kroford overili su trijumf.

Najbolji kod pobednika bio je upravo Kroford sa 19 poena. Tanasković je imao 14 a Dragan Milosavljević 8.

U timu FMP-a Čarli Mur je imao 17 koševa, a 13 Stepanović.

Panteri naredni meč igraju na svom terenu protiv Zadra. Igokea će gostovati MZT-u u veoma bitnom duelu za opstanak.

EK: Pariz prvi finalista!

Košarkaši Pariza krunisali su sjajnu sezonu u Evrokupu ulaskom u fanle pošto su i u drugom meču savladali London...