ABA LIGA: Mega lako protiv fenjeraša

Košarkaši Mege MIS savladali su skopski MZT 93:86 u 21. kolu ABA lige. Domaćin iz Beograda preuzeo je kontrolu nad utakmicom od druge četvrtine i zabeležio 10 ligaški trijumf.

Igrači makedonskog tima su imali prednost nakon prve četvrtine. Za to je bila dovoljna serija 7:0.

U drugoj deonici nastavilo se sa egal partijom.

Sredinom deonice se Mega odvojila nakon tri mini serije. Dvocifrenom prednošću rešili su drugu čevrtinu za vođstvo pred pauzu.

Sa 7:0 na početku treće četvrtine, bilo je maksimalnih +13 za izabranike Marka Baraća. Dvocifrena prednost bila je i na ulasku u poslednju četvrtinu.

Taj rezultatski plus održali su i u tom delu igre za novi trijumf. Bez obzira što su Makedonci uspeli da razliku spuste ispod 10 poena. Kasno su prišli na -5 posle koša Abua. Kovačević potom pogođenim bacanjima postavlja konačan rezultat.

Kod pobednika, Đurišić je imao 20 poena uz koš manje Rudana.

U ekipi MZT-a Kafi je imao 18 a Abu 17 poena.

Mega MIS naredne nedelje čeka Borac. MZT borbu za opstanak nastavlja protiv direktnog konkurenta Igokee.

PSV na veličanstven način osigurao titulu!

Fudbaleri PSV-a iz Ajndhovena pobedili su kao gosti Herenven rezultatom 8:0 i najverovatnije osigurali titulu. Po dva gola za PSV...