ABA LIGA: Mornaru uzalud Pecarski, Mavrin dabl dabl za pobedu Splita i nadu za plej – of!

Košarkaši Splita pobedili su Mornar 91:80 na otvaranju 22. kola ABA lige. Od druge deonice preuzeli su kontrolu nad utakmicom ostavivši mogućnost da se plasiraju u doigravanje.

Prva četvrtina je bila izjednačena. U drugoj su Splićani stvorili dvocifrenu prednost koju su zadržali do poluvremena.

Imali su bolje procente šuta iz igre a lošije za jedan poen od Barana. Nelson kod domaćina imao je 13 a Pecarski takođe kod ekipe Mornara.

U drugom poluvreenu su Splićani nastavili sa dobrom igrom i održali dvocifreni plus tokom treće četvrtine. Mornar je u četvrtoj uspeo da smanji na jednocifrenu razliku 79:72.

Hrvatski tim odbio je nalete i slavio u pokušaju da se domogne plej – ofa.

Do trijumfa ih je predvodio Dominik Mavra sa 20 poena i 11 asistencija. Nelson i Šorter su imali po 15 koševa.

U timu Mornara, Pecaraki je bio najefikasniji sa 18 poena. Barani u narednom kolu dočekuju Crvenu zvezdu Meridianbet. Split ide u goste Megi MIS.