PL: Čelsi ponovo bez pobede (VIDEO)

Nakon što se pobedom u dvomeču na Borusijom plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, Čelsi nastavlja sa bledim partijama u domaćem prvenstvu. Na Stamford Bridžu je došao samo do remija protiv Evertona pošto je utakmica završena rezultatom 2-2.

Tokom čitavog prvog poluvremena mreže su mirovale, ali je sve nadoknađeno u drugom delu utakmice. Već u 52. minutu Žoao Feliks je preciznim udarcem doneo prednost domaćinu.

Rezultat je poravnao Abdulaje Dakur u 69. minutu pogotkom glavom usled kornera, kada je lopta prešla čitavim obimom gol-liniju, iako ju je igrač Plavaca izbacio iz gola.

Do vođstva je Čelsi ponovo doveo Kai Haverc sa penala u 76. minutu, čemu je prethodnio faul gostiju u svom šesnaestercu.

Konačan rezultat postavio je Elis Sims posle dobre akcije Karamela, kada je lako pretrčao svog čuvara i savladao Kepu.

Čelsi je sada na 10. mestu tabele sa 38 bodova na 27 odigranih utakmica, dok Everton zauzima 15. poziciju sa 26 bodova iz 28 mečeva.