ABA LIGA: Mega dobila srpski okršaj posle preokreta

Košarkaši Mege savladali su Borac u Čačku sa 86-80, u sklopu 23. kola regionalne ABA lige.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već na kraju prve četvrtine vodio sa 11 poena razlike (28-17), koja je do kraja poluvremena iznosila i +13.

Međutim, drugo poluvreme je pripalo timu Marka Baraća, koji je tokom trećeg perioda preokrenu rezultat, a tokom poslednjeg dostigao i najvećih +13.

U pobedničkom timu najbolji su bili Nikola Đurišić (4 skoka, 8 asistencija) i Matej Rudan (9 skokova, 1 asistencija) sa po 16 poena .

Borcu su uzalud bile i odlične partije Hantera Hejla, koji je postigao 30 poena uz 5 asistencija i 2 skoka, kao i Boldvina koji je imao 17 poena, 3 skoka i 2 završna dodavanja.

Čačani tako ostaju na samo pobedu iznad poslednjeplasiranog MZT-a, dok je Mega sa po 11 poebeda i poraza sada blizu plejofa.

Ružna slika pred derbi: Tuča Delija i Grobara

Navijači Crvene zvezde i Partizana sukobili su se ovog popodneva uoči 173. večitog derbija koji će biti odigran na...