Lacio bolji u rimskom derbiju za drugo mesto, Roma igrala sa igračem manje posle starta nad Sergejom (VIDEO)

Fudbaleri Lacija slavili su u rimskom derbiju protiv Rome sa 1-0, kao formalni domaćini u 27. kolu Serije A.

Ovo je praktično bio i direktan okršaj za poziciju na tabeli, pošto je Vučica u slučaju pobede mogla da bude ispred najvećeg rivala. Ovako je Lacio na drugom mestu sa 52 boda, bar na kratko, pošto se trenutno igra Derbi Italije između Intera i Juventusa. Roma je sa druge strane na petom mestu sa 47 bodova.

Nebeskoplavima je znatno olakšana situacija kada je Rodžer Ibanjez zaradio drugi žuti karton u 32. minutu posle starta nad Sergejom Milinkovićem-Savićem, pa je formalni gost igrao sa igračem manje veoma dugo, i posledično tome je Lacio držao terensku inicijativu sve vreme.

Odlučujući pogodak postigao je Matija Zakanji u 65. minutu, kada je nakon dodavanja Felipe Andersona iskoristio lošu rekaciju Nikole Žalevskog, uhvatio ga na krivoj nozi i prošavši ga pogodio gol.

U PROBLEMU: Srpski reprezentativac pao na doping testu!

Srpski sport zatekla je informacija u vezi sa plivačem Urošem Nikolićem. Prema saznanjima portala Sportklub, utvrđeno je da je tokom...