OLIMPIJA POBEDILA ZA PARTIZAN: Uzalud sjajna partija Gudurića

Košarkaši Fenerbahčea poraženi su u odloženoj utakmici 24. kola Evrolige na svom terenu od milanske Olimpije sa 82-75.

Ovakav ishod bi mogao puno da znači Partizanu, koji je sada samo na pobedu zaostatka za timom Dimitrisa Itudisa, koji zauzima peto mesto na tabeli.

Vodili su gosti od samog početka utakmice, ali je ključna prednost napravljena u trećoj četvrtini, kada su imali maksimalnih +14.

Nije turskom klubu pomogla ni odlična partija srpskog reprezentativca Marka Gudurića koji je ubacio 19 poena, uz po 3 skoka i asistencije. Nemanja Bjelica je za nešto više od 8 minuta na parketu upisao 4 poena (pogodio trojku) i 2 skoka.

Najbolji u njihovom timu bio je Džonatan Motli kome je skok falio za dabl-dabl učinak, uz 22 poena i asistenciju. Karsen Evards je imao 16 poena i 5 skokova.

U pobedničkom sastavu je Šabaz nejpir zabeležio čak 26 poena, na šta je dodao i 2 skoka, dok je Timoti Luvavu imao 19 poena.

NAGRADA ZA SJAJNU SEZONU: Makabi veruje Katašu

Košarkaši Makabija prošli su mnogo toga ove sezone. Od seljenja domaćih evroligaških utakmica u Beograd, do mogućnosti da direktno...