EVROLIGA: Barselona u plej – ofu, Sikma obradovao Partizan, pobeda Makabija! (VIDEO)

Košarkaši Barselone su na gostovanju pobedili Panatinaikos 88:74 u 30. kolu Evrolige

PAO je imao prednost tokom prve četvrtine. Sa krajem te deonice, izabranici Kristosa Cerelisa su popustili.

Barselona je preuzela kontrolu i na poluvreme otišla sa 10 poena viška.

Vođstvo su zadržali do kraja za 20 pobedu u Evroligi plasiravši se u plej – of uz Real Madrid i Olimpijakos.

Briljirao je Nikola Mirotić sa 26 poena u pobedničkom timu. Na drugoj strani istakao se Papajanis sa 19 poena i 7 skokova.

Košarkaši Albe pobedili su Anadolu Efes sa 95:93 posle neizvesnog meča.

Aktuelni prvak Evrope je uspeo da u drugom poluvremenu nadoknadi zaostatak.

Posebno u trećoj četvrtini postigavši skoro 30 poena. Napadački su bili dobri i u četvrtoj deonici.

Nakon vezanih trojki Džejlina Smita se berlinski tim vratio. Kasnije su uspeli da pobede košem Luka Sikme. Smit je pobednike predvodio sa 25 poena.

Efesu nije bilo dovoljno ni 30 poena Micića što je rezultat koji odgovara košarkašima Partizana.

Makabi je u gostima savladao Asvel 85:67 i zabeležio 17 pobedu.

Meč dveju rivala bio je izjednačen u prvom poluvremenu.

Izraelski tim je nakon treće i početkom četvrte deonice stekao dvocifreni višak.

Održali su ga za važan trijumf u borbi za plej – of. Vejd Boldvin je predvodio pobednike sa 23 poena naspram 13 De Koloa.

Ćavi pred PSŽ: Imamo mnogo želje i jako smo uzbuđeni

Fudbaleri Barselone večeras od 21 čas igraju revanš utakmicu četvrtfinala Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom. Tim Ćavija Ernandeza ima...