EL: Crvena zvezda slomila Asvel strašnom odbranom!

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u Lionu protiv Asvela 60:76 i tako vezali treću pobedu u Evroligi, pošto su u drugom poluvremenu odigrali fantastičnu odbranu u kojoj su primili 18 poena.

Prvo poluvreme je proteklo u vrlo rastrzanoj igri na obe strane sa mnogo grešaka i izgubljenih lopti.

Bilo je nerešeno većim delom poluvremena, a onda je Asvel napravio 10 poena prednosti bez neke posebno dobre igre.

Kod crveno-belih najbolji je bio Vildoza, koji je na momente podsetio na svoje najbolje partije, a poluvreme je završio sa 10 poena.

Sa druge strane De Kolo je bio raspoložen sa 14 poena.

Posle prvih 20 minuta 42:37 za Asvel.

Drugo poluvreme je bolje otvorila zvezda, koja je posle serijom 9:2 došla do vođstva 44:46. Dobro je odigrala odbranu ekipa Duška Ivanovića, ali se čini da ponovo nisu to iskoristili u napadu.

Promašili su veliki broj zicera i došli su do najveće prednosti od plus 5, a u poslednjih 10 minuta se ušlo sa 53:56 za Beograđane.

U četvrtom periodu Asvel 4 minuta nije dao koš i i gosti su to iskoristili i otišli na 53:65. Asvel je jedina dva poena postigao sa penala, a Dobrić je sa dve trojke praktično prelomio meč.

Asvel je prvi koš iz igre u četvrtoj četvttini upisao 10 sekundi pre kraja za 60:76.

Ko crveno-belih Dobrić 18 poena, Vildoza je ostao na 10 iz prvog poluvremena, ali je upisao i 8 asitencija.

Crveno-beli sad imaju skor 15-17.

LAJOVIĆ NE STAJE: Srbin u četvrtfinalu!

Srpski teniser Dušan Lajovic plasirao se među osam najboljih tenisera u Barseloni. Nakon velike borbe pobedio je domaćeg igrača Alehandra...