EL: Žalgiris u nezadrživom naletu, Monako pobedom najavio Partizan

Odigrana su prva dva meča u Evroligi od mečeva koji su na programu u petak.

Žalgiris je nastavio sa sjajnim partijama i krči put ka TOP 8 pošto su na svom terenu savladali Valensiju 95:74.

Tokom čitavog meča domaći su imali vođstvo, a presudnu prednost su ostvarili tokom drugog perioda. U drugih 20 minuta su popprilično rutinski meč priveli kraju.

Ovo je timu iz Litvanije 17. pobeda i čekaju rezultate Baskonije i Partizana gde bi im odgovaralo da bar jedan tim bude poražen.

Najefikasniji kod pobednika je bio Lekavičijus sa 16 poena, Brezdaikis je dodao 15 poena. Kod Valensije Veb je ubacio 18, Rivero 17.

U Minhenu, Monako je savladao Bajern 81:84.

Izabranici Saše Obradovića su imali vođstvo tokom prvog poluvremena, ali su pali u trećem periodu i u poslednjih 10 minuta su ušli sa minus 2. Ipak, u poslednjoj četvrtini su bili koncentrisani i došli do važne pobede.

Najefikasniji kod pobednika je bio Majk Džejms sa 28 poena, dok je u Bajernu Vladimir Lučić ubacio 20 poena.

Monako sad ima skor 21-11 i praktično je obezbedio 4. mesto u najmanju ruku pred plej of, dok je Bajern ostao na 11 pobeda.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....