Zenit na krilima Ertela obezbedio polufinale!

Sada su pozanati i svi polufinalisti plej-ofa VTB lige. Protivnik Uniksu u borbi za finale biće Zenit, koji je u četvrtom susretu u Moskvi savladao MBA 99:80.

Iako je prvi meč u Sankt Peterburgu dobio moskovski tim i pored brejka, nije bilo ni malo drame u preostala tri meča serije.

Kao i u drugom i trećem i ovaj je rešen pre četvrte četvrtine. Na ulasku u poslednjih 10 minuta gosti su imali +12 i jasno je bilo da će to biti rutinsko odrađivanje posla.

Kod pobednika prednjačio je francuski internacionalac Toma Ertel sa 20 poena i osam asistencija. Sledili su ga Trent Frejzer sa 17 i Andrej Zubkov sa 15 poena. Na drugoj strani Jevgenij Voronkov bio je najefikasniji sa 17 poena.

U drugom polufinalu sastaju se CSKA i Lokomotiva Kubanj.

Veliki povratak: Janakopulos iznenadio (VIDEO)

Predsednik košarkaškog kluba Panatinaikos Dimitris Janakopulos prisustvuje utakmici tog tima i Makabija u "OAKA" areni u okviru drugog meča plej-of...