SJAJAN DERBI: Arsenal i Liverpul podelili bodove (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula i Arsenala podelili su bodove u derbiju 30. kola engleske Premijer lige, a rezultat je bio 2:2.

Arsenal sada ima šest bodova više i utakmicu više u odnosu na drugoplasirani Mančester siti, dok je Liverpul osmi sa 44 boda.

Igrao se osmi minut kada je Arsenal poveo. Saka je primio loptu na centru terena, krenuo ka golu dodao do Martinelija, Van Dajk je loše odreagovao i napdač je udarcem prevario Alisona.

Arsenal je u 28. minutu duplirao prednos, a ponovo je akter bio Martineli. Strelac prvog gola je sjajno centrirao, do Žesusa koji je glavom iz neposredne blizine po drugi put matirao golmana domaćih.

Liverpul je u 42. minutu pogotkom Mohameda Salaha uspeo da smanj rezultat a isti igrač je deset minuta kasnije imao priliku da Liverpul vrati u meč, međutim, nije realizovao jedanaesterac.

Konačan rezultat u 87. minutu postavio je rezervista Roberto Firmino.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Vest Hem, dok će Liverpul snage odmereti sa Lidsom.