Medvedev preko Zvereva do četvrtfinala Monte Karla!

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale turnira u Monte Karlu nakon što je savladao Aleksandra Zvereva rezultatom 2:1 u setovima  3:6, 7:5, 7:6 (7).

Rus je prvi došao do brejka u trećem gemu i poveo sa 2:1, da bi od tog momenta četiri uzastopna gema osvojio Zverev, koji je kasnije iskoristio prvu set loptu.

U drugom setu napravljeno je čak sedam brejkova. Zverev je posle trećeg brejka poveo sa 5:4 i servirao za meč, ali je ruski teniser sa tri vezana gema došao do izjednačenja u setovima.

Teniseri su napravili po jedan brejk u odlučujućem setu, koji je zatim otišao u taj-brejk. Medvedev je bolje počeo i poveo sa 5:2, a naredna četiri poena osvaja nemački igrač koji prvi stiže do meč lopte. Međutim, uspeo je ruski teniser da spasi dve meč lopte, a zatim na svoj servis je iskoristio priliku i odneo pobedu u ovom meču.

U četvrtfinalu će igrati sa devetim teniserom sveta Dancem Holgerom Runeom.