SRPSKA OPEN: Rubljov u finalu!

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u finale Srpska opena u Banjaluci, pošto je pobedio Slovaka Aleksa Molčana sa 2:0 (6:2, 6:4).

Meč je trajao 90 minuta.

Rubljov je već u trećem gemu oduzeo servis protivniku. Isto je Rus ponovio u petom gemu, nakon čega je mirno servirao do kraja za osvajanje seta.

U drugom setu Molčan je zaigrao bolje i agresivnom igrom sa linije uspeo da nakon izgubljenog trećeg gema, brejk vrati u šestom gemu. Koliko je igra i jednog i drugog oscilirala pokazuje da je već u narednom gemu Slovak izgubio servis ali ga potom ekspresno vratio u osmom gemu sa ribrejkom. Rubljov je uspeo da po treći put brejkne protivnika i tako osvoji i drugi set i imaćće priliku da odbrani titulu osvojenu prošle godine u Beogradu.

U finalu Rubljbov će se sastati sa boljim iz duela Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića.

KAPITEN PRED DERBI: Da nastavimo niz gde nemamo poraz od Zvezde

Fudbaleri Partizana gostuju sutra Crvenoj zvezdi u 173. večitom derbiju. U prvo kolo plej-ofa ulaze sa -7 u odnosu na...