ROJEVIĆ PONOSAN ULASKOM U FINALE: Puno mi je srce!

Rukometaši Vojvodine ostvarili su veliki uspeh i plasirali se u finale EHF kupa.

U revanšu su stigli -1 protiv švedskog Alingsasa i trijumfovali 33:24 (15:3) na svom terenu.

Uz golmana Frana Lučina najefikasniji pojedinac kod pobednika bio je Milan Milić.

Trener Boris Rojević nije krio oduševljenje:

Presrećan sam, za ovo smo sve ove godine radili, trudili se i sanjali nešto ovako. Pedivan ambijent, hvala svima koji su došli jer ovo je stvarno neverovatno. Meni je puno srce. Što se tiče utakmice, ono što ja pričam ceo život, bez odbrane nema ništa. Nadam se da nećemo stati na ovome, da ćemo rasti iz godine u godinu. Nadamo se da će ovaj klub doći jednog dana i do Lige šampiona i igrati uspešno i najjače takmičenje. Bavim se trenerskim poslom zbog ovakvog ambijenta, adrenalina. Treba raditi da bi stalno igrali pred ovakvom publikom. Dogovorili smo se u poluvremenu da ako treba da izgubimo utakmicu da je izgubimo kako treba, hrabro, kao muškarci. Drugo poluvreme smo odigrali kako treba. Dobro smo pripremili utakmicu i zaista je sve prolazilo iako nas je stizao i umor u određenim trenucima. Zaista nas očekuje jako težak protivnik, ima mesec dana do finala, sada je trenutak da momci malo proslave i uživaju u ovom rezultatu, rekao je on a prenosi RSS.

U drugom polufinalu se sastaju norveške ekipe a Naerbo ima prednost u odnosu na Runar. Revanš susret tog polufinala je na programu sutra.

Peri: Sve vreme sam mislio na Dejana Milojevića

Košarkaš Unikahe Kendrik Peri proglašen je za MVP-a turnira u Beogradu. - To što sam MVP biće naslov u novinama,...