EVROLIGA: Barselona na korak od Kaunasa, brejk Fenera!

Košarkaši Barselone, poveli su 2:0 protiv Žalgirisa 89:81 u plej – ofu Evrolige.

Litvanci su u ovoj utakmici pružili znatno snažniji otpor nego u prvoj.

Međutim, nakon vođstva posle prve četvrtine su Katalonci preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Žalgiris je pokušao da se vrati u četvrtoj deonici, ali ostali su bez snage.

Najbolji kod pobednika bili su Jan Veseli sa 26 i Mirotić sa 22 koša.

U timu iz Kaunasa Brazdeikis se istakao sa 20 poena.

Prvu meč loptu, ima u sredu od 19 sati u gradu domaćinu predstojećeg F4.

Fenerbahče je u Pireju izjednačio na 1:1 protiv Olimpijakosa 82:78.

Prvo poluvreme u Pireju bilo je vrlo interesantno. Nakon prve četvrtine, Olimpijakos je imao dvoifreno vođstvo. Turska ekipa je uzvratila u drugoj i na poluvreme otišla sa minusom od tri poena.

U drugom je treću četvrtinu dobio Olimpijakos.

Izabranici Dimitrisa Itudisa su susret prelomili u poslednjoj deonici. U finišu su uz mini seriju 5:0 napravili ključni korak ka izjednačenju u seriji.

Saša Vezenkov je u redovima Atinjana imao 18 poena.

Pobednika su predvodili Edvards sa 16 i Dejvis sa košem manje. Marko Gudurić je zabeležio 8 poena.

Fener je domaćin treće utakmice u sredu od 19:45.

Radnički piše istoriju, pala Mladost nakon preokreta

U meču 33. kola plej-of Superlige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su Mladost 3:2. Poveli su gosti sredinom prvog poluvremena....