Obradovićev Monako na Fajnal-foru!

Košarkaški Monaka obezbedili su plasman na Fajnal-for nakon što su pobedili Makabi u petom meču serije plej-ofa Evrolige rezultatom 97:86.

Makabi je bio bolji u prvoj deonici, ali u nastavku su totalno potonuli, a za prvih gotovo šest minuta druge četvrtine ubacili su samo tri poena, a Monako je to iskoristio i prešao u vođstvo.

Probudio se Makabi pred sam odlazak na odmor pa prednost Monaka nije bila prevelika, svega četiri poena.

Ekipa Saše Obradovića imala je i osam poena prednosti početkom treće četvrtine, ali Makabi nije odustajao, pa je uspeo da uhvati rezutatski priključak, ali ne i da povede. Domaćin je u poslednjih deset minuta uneo dva poena prednosti.

Makabi je uspeo da preokrene rezultat, da odigra jedan period u uz vođstvo, ali to nije dugo trajalo.

Monako je nakon izjednačenja na 79:79 ponovo preuzeo kontrolu i do kraja uspeo da sačuva stečenu prednost i dođe do velike pobede i tako obezbedi plasman na Fajnal-for koji će se odigrati u Kaunasu.

UZ NESTVARAN DABL DABL JOKIĆA: Marej u drami odveo Denver na Minesotu! (VIDEO)

Košarkaši Denvera plasirali su se u polufinale zapadne konferencije NBA lige. Sinoć su u veoma napetoj utakmici pobedili LA Lejkerse...