Novak uz muke u prvom setu do pobede na startu u Rimu, sledi duel sa starim poznanikom

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo masters turnira u Rimu, pobedom u svom prvom meču nad Argentincem Tomasom Martinom Ečeverijem sa 2-0, po setovima 7:6 (7:5) i 6:2.

Argentinac je već na početku meča iskoristio drugu brejk priliku i oduzeo servis najboljem igraču sveta. Pripretio je Novak odmah u sledećem, ali nije realizovao svoju brejk-loptu. Ipak, u tome je uspeo u šestom gemu, kada je poravnao na 3:3. Imao je i dve set-lopte kada je vodio sa 5:4, ali nije uspeo da brejkne rivala još jednom u ključnom momentu, pa je odluka pala u tajbrejku gde je Srbin napravio dva mini-brejka više.

Drugi set je već bio daleko lakši za Đokovića, koji je iskoristio jedine dve brejk-šanse i sa dva oduzeta servisa rivalu lako došao do naredne runde.

Tamo će mu protivnik biti Grigor Dimitrov, koji je u obračunu jednoručnih bekhenda bio bolji od Stana Vavrinke sa 2-0 u setovima.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....