VELIKA POBEDA: Partizan poveo u seriji

U prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige košarkaši Partizana savladali su Cedevitu Olimpiju rezultatom 85:70.

Crno-beli su prvo proluvreme zavrišli rezultatom 42:26, a sam početak meča bio je u znaku tima iz Ljubljane, te su poveli (2:6). Od tog trenutka tim Željla Obradovića preuzima inicijativu i preokreće sve u svoju korist.  Dobru odbranu su igrali crno-beli pa su napravili seriju od 16:2, a prva deonica je završena rezultatom 18:8.

Druga četvrtina je totalno pripala Partizanu, a crno-beli tim je predvodio Džejms Naneli sa 16 poena. Posle prvog poluvremena vodili su crno beli rezultatom 42:26.

Partizan je uspeo da održava veliku razliku u trećoj četvrtini i četvroj četvrtini dok su Cedevita Olimpiju u igri držali Dragić i Ferel svojim trojkama.

Džejms Naneli postigao je 18 poena, Jam Madar je dodao 13, Egzum je postigao 11, a Trifunović 10. U CedevitI Olimpiji istakao se Ferel koji je dao 13 poena, Marković 12, a Dragić 11.

Druga utakmica u Ljubljani na programu je 30. maja od 18 časova.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...