MEĐEDOVIĆA SLOMIO PRITISAK U ČUDNOM MEČU: Dobio jedan i izgubio tri ubedljiva seta

Mladi srpski teniser Hamad Međedović iz prvog pokušaja se kroz kvalifikacije domogao nastupa na gren slemu, ali je poklekao već na startu Rolan Garosa.

Bolji je bio američki teniser Markos Điron, 75. igrač sveta, koji je slavio sa 3-1, po setovima 6:0, 6:2, 1:6 i 6:0.

Ovo je bio veoma čudan meč, pošto su sva četiri seta dobijena veoma ubedljivo.

Prvi set je Điron dobio bez izgubljenog gema, sa tri brejka, ne dozvolivši Hamadu ni najmanju šansu.

U drugom su mu dva brejka – oba bez izgubljenog poena – bila dovoljna da udvostruči prednost.

Ipak, kada se činilo da će lako završiti i da naš mladi igrač ne može da se izbori sa pritiskom prvog meča na gren slemu, desilo se sasvim suprotno. Međedović je sa dva laka brejka dobio set sa 6:1, ne dopustivši protivniku nijednu brejk-šansu.

Ko bi tada očekivao da će ubrzo izgubiti još jedan set bez dobijenog ijednog gema, a samim tim i meč. U drugom gemu je spasao tri brejk prilike, ali ne i četvrtu, a tada je konačno bio slomljen i Điron je meč lako priveo kraju.

U drugom kolu Điron će se sastati sa pobednikom duela u kom se sastaju Jiri Lehečka i Jan-Lenard Štruf.

Partizan našao zamenu za Duljaja? Ljubimac “grobara” novi trener crno-belih?

Jedan od dva najveća srpska fudbalska kluba Partizan ostao je i ove sezone bez trofeja. Čelnici Partizana doneli su...