FA KUP: Siti na pogon Gundogana i De Brujnea do trofeja u gradskom derbiju! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Mančester Junajted sa 2:1 u gradskom derbiju i finalu FA Kupa. Sve je počelo istorisjkim pogotkom a Siti je nadomak da ponovi podvig Đavola iz 1999. godine i osvoji triplu krunu.

Građani su ekspresno poveli u finalu. U prvom minutu strelac je bio Ilkaj Gundogan koji je u sve boljoj formi.

Od početka je bilo agresivno.

Obe ekipe su imale prilike od prvog gola. Junajted je jednu iskoristio da dođe do izjednačenja.

Posle gledanja VAR snimka utvrđeno je da je Griliš igrao rukom u šesnaestercu a u 33. minutu Fernandeš realizuje penal za 1:1.

Siti je u 40. minutu tražio jedanaesterac ali je sudija odmahnuo rukom. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Siti je vratio prednost u nastavku. Ponovo je proradila veza De Brujne – Gundogan a nemački reprezentativac realizovao šansu u 51. minutu.

Od tada se rezultat nije menjao a Junajted je u finišu propustio kolosalnu priliku da meč odvede u produžetke.

Siti je osvojio sedmi pehar FA Kupa, prvi od 2019. godine.

Spremi kofer – ovde te čeka karta za EURO 2024!

Spremi kofer – ovdje te čeka karta za EURO 2024! U srcu Evrope rasplamsavala se groznica fudbalskog uzbuđenja. Uskoro će...