VELESILA: Srbin vicešampion sveta u taekvondou!

Mladi srpski taekvondoista Stefan Takov osvojio je srbrnu medalju u kategoriji do 74 kg na Svetskom prvenstvu koje se održava u Bakuu!

Ovom 20-godišnjaku je umalo izmaklo najsjajnije odličje, pošto je u finalu poražen od Hrvata Marka Golubića sa 2-1, s tim da je treća, odlučujuća runda završena nerešeno (8:8), ali je elektronski sistem presudio, jer je protivnik imao više šansi da dođe do poena.

Prethodno je Golubić prvu rundu dobio sa 4:3, a Takov drugu sa 9:6.

Na putu do medalje Srbin je savladao Britanca Kamerona Buta 2:0 (11:2, 16:4), Iranca Hoseinija 2:1 (8:3, 10:12, 11:10), Nedžada Husića iz BiH 2:0 (7:1, 11:2) i Kadibeha Daurova iz Rusije sa 2:0 (7:1, 4:3).

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...