Alkaraz bolji od Cicipasa, zakazao duel sa Novakom!

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Rolan Garosa nakon što je savladao Stefanosa Cicipasa sa 3:0 u setovima  6:2, 6:1, 7:6 (5).

Demonstrirao je silu od samog početka, rano je neutralisao Cicipasovo oružje u vidu servis-volej igre i jednostavno, pokazao vrhunsku klasu, ovo je bio peti duel Španca i Grka i peta pobeda 20-godišnjeg tenisera iz Mursije.

Lako je osvojio prvi set, a već u prvom gemu drugog seta Grk je dozvolio protivniku da mu još jednom oduzme servis. Na drugoj strani Alakaraz nije imao nikakvih problema koristio je svoje prilike . Do kraja drugog seta prvi na svetu je još dva puta stigao do brejka ostavivši petog na ATP listi Cicipasa na samo jednom osvojenom gemu. U trećem setu se malo više namučio, ali ovo je bila rutinska pobeda Španca koji je zakazao duel sa Novakom Đokovićem u petak.

Ružna slika pred derbi: Tuča Delija i Grobara

Navijači Crvene zvezde i Partizana sukobili su se ovog popodneva uoči 173. večitog derbija koji će biti odigran na...