NIŽE POBEDE: Međedović posle velike borbe na korak od Vimbldona!

Srpski teniser Hamad Međedović stigao je u finale kvalifikacija za treći grend slem sezone.

On je danas posle tri seta pobedio Litvanca Rikardasa Berankisa sa 2:1. Po setovima, 7:6 (2), 6:7 (2) i 6:4.

U prvom setu nije viđen brejk niti je uopšte bilo brejk lopti. Međedović je taj deo igre prelomio sa dva mini brejka u taj brejku i poveo 1:0.

Drugi set je već bio dinamičniji. Viđena su četiri brejka, po dva na obe strane i opet se igrao trinaesti gem. Berankis je uzvratio sa 7:2 u poenima i izjednačio na 1:1.

I odlučujući set bio je egal. Međedović je ključni brejk napravio baš u 10 gemu koji mu je i doneo pobedu nakon četvrte meč lopte na servis protivnika.

Za plasman u glavni žreb, Međedović će sutra igrati protiv domaćeg igrača Bilija Herisa od 12 sati po našem vremenu protivnik je 346. igrač sveta.

Trener najavio veliku ulogu srpskog košarkaša u NBA ligi, govorio i o nastupu za reprezentaciju

Košarkaši Majamija nisu uspeli da ponove uspeh iz prethodne sezone, kada su u finalu NBA lige poraženi od Dnevera....