SAOPŠTENJE LAZAREVČANA: Naš klub nema šta da krije, podneli smo zahtev da se suđenje odvija javno!

Bura oko odluke da se Kolubari oduzme devet bodova se ne smiruje. Lazarevčani bi tako bili praktično relegirani u PLS-a tenzije u trouglu klub, FSS, CAS još uvek nisu razrešene.

Trenutni razvoj situacije vodi ka odlaganju početka nove sezone zakazanog prvobitno za 21. jul baš kada bi sud u Lozani trebalo da donese konačnu presudu po žalbi Lazarevčana.

Oni su se u međuvremenu oglasili govoreći da su kroz sredstva masovnog informisanja saznali da Uprava kriminalističke policije traži kompletnu dokumentaciju na osnovu koje je Disciplinska komisija FSS-a kaznila klub.

Prenosimo saopštenje u celosti:

FK Kolubara je saznala od medija da je UKP “tražila kompletnu dokumentaciju na osnovu koje je Disciplinska komisija FSS donela prvostepenu odluku o kažnjavanju Kolubare”. Nadamo se da će UKP biti dostavljeni originalni izveštaje UEFA-e, bez izuzimanja onih delova koje su pojedinci iz FSS sakrili od FK Kolubara tokom prvostepenog i drugostepenog postupka. Reč je o istim onim delovima koje pojedinci iz FSS nisu preveli, niti ih dostavili Disciplinskoj komisiji FSS i za koje pred CAS-om tvrde da su “suvišni i irelevantni”. Takođe se nadamo da će UKP biti dostavljeni izveštaji stručnih komisija koji su vezani za predmetne utakmice i koje pojedinci iz FSS i dalje odbijaju da dostave našem klubu, takođe ih smatrajući “suvišnim i irelevantnim”. Ukoliko mediji imaju bilo kakvih pitanja u vezi sa slučajem, mogu se obratiti našem pravnom timu. Kako naš klub nema šta da krije, mi smo podneli zahtev CAS-u da se suđenje odvija javno (imajući u vidu da je gospodni Šurbatović odbija da nam odgovori na ovaj predlog već 15 dana). Da li će lica koja vode ovaj postupak ispred FSS na to pristati, ostaje nam da vidimo i da se iskreno nadamo, navodi se u objavi.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

Sferopulos posle još jednog poraza u Evroligi: Moramo da pričamo…

Košarkaši Crvene zvezde su ponovo izgubili u neizvesnoj završnici, ovoga puta od Valensije 85:81. Posle meča Janis Sferopulos je znao...
Chindia Târgovişte - Hermannstadt
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Više 2.50 @ 1.94
Ovaj tip je predložio Vlajko na Meridianbet
Partizan - Grafičar
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Manje 3.50 @ 1.53
Ovaj tip je predložio Peca na MaxBet
Olimpija - NK Bravo
tip 1X2
1 @ 1.52
Ovaj tip je predložio Stefan na Meridianbet
AGF - Brondbi
tip Da postigne pogodak - obe ekipe
Da @ 1.65
Ovaj tip je predložio Stefan na Mozzartbet
Anderleht - Standard Lijež
tip 1X2
1 @ 1.60
Ovaj tip je predložio Peca na Meridianbet

POVEZANE OBJAVE