Đere propustio sve šanse i izgubio od Cicipasa

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u trećem kolu Vimbldona od Stefanosa Cicipasa sa 3-0, po setovima 6:4, 7:6 (7:5), 6:4.

Laslo je u sva tri seta imao dobre šanse i bio ravnopravan protivnik, ali na kraju nije uzeo ni set protiv petog igrača sveta.

U prvom setu je propustio brejk-lopte u trećem i petom gemu, da bi dozvolio brzi brejk u svom poslednjem servis gemu, koji je Grku ujedno doneo i set.

Već u prvom gemu drugog dela meča Srbin je brejknuo rivala, sjajnim bekhend vinerom nakon kratke pauze zbog kiše. Međutim, Cicipas je uzvratio i oduzeo mu servis za izjednačenje na 3:3, a potom napravio i preokret u tajbrejku, pošto je prvobitno Đere poveo sa 3:1.

U poslednjem setu je presudan bio brejk Grka u trećem gemu, kada je iskoristio jedinu brejk loptu u ovom delu meča.

Protvnik u osmini finala Cicipasu će biti američki igrač Kristofer Eubanks, koji je savladao Kristofera O’Kolnela, Đereovog dubl partnera, sa 3-0 u setovima, posle tri tajbrejka.

VOJVODINA – ZVEZDA, SASTAVI: Milojević sa dve mlade uzdanice od starta

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju danas od 17.30 Vojvodini u 32. kolu, odnosno 2. kolu plejof faze Superlige. Zvezda je...