VIMBLDON: Novak preokretom do polufinala

Novak Đoković je pobedom nad Andrejem Rubljovim 3:1 došao do 14. polufinala u karijeri.

U prvom setu Novak je prvi došao u priliku da uzme brejk, ali nije iskoristio u 6. gemu, ali jeste Rus u 9. gemu.

Poveo je tada 5:4 i na svoj servis je došao do prvog seta.

Ono što Novak najbolje radi i sada je primenio. Posle izgubljenog seta, u drugom je u potpunosti dominirao i sa 6:1 došao do izjednačenja.

U trećem setu bila je obrnuta situacija iz prvog seta. Rubljov je prvi imao brejk prilike, ali je Novak došao do brejka u petom gemu. Uspeo je do kraja da ga sačuva, iako je imao velikih problema prilikom serviranja za set pošto je Rubljov imao tri brejk lopte.

U četvrtom setu najbolji teniser sveta pravi brejk odmah na startu i to je odredilo ritam seta. Novak je lako dobijao svoj servis, a uspeo je da napravi i brejk za 6. gem i pobedu 6:3 u četvrtom setu.

Naredni protivnik Novaka je Italijan Janik Siner sa kojim će se boriti za finale.

OPROSTIO SE OD BRAJTONA: Roberto De Zerbi dogovorio preuzimanje evropskog velikana!

Nakon dve sezone na kormilu 'Galebova' Roberto De Zerbi odlazi sa jugozapada Engleske. On je svoju odluku objavio danas...