Poraz na startu: Srbija pokazala zube, ali na kraju Španija zasluženo slavila!

Na startu Svetskog prvenstva u Fukoki, vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije rezultatom 16:14.

Naši su sjajno ušli u meč, predvodio ih je Rašović, a sa druge strane Španija se mučila i gotovo četiri minuta su bila bez gola, a to je Rašović još jednom iskoristio i duplirao prednost Srbije golom iskosa. Međutim, deošlo je ubrzo do preokreta.

Od 2:0 za Srbiju brzo se stiglo do 7:2 za Španiju. Povratka nakon te serije nije bilo, iako je naša selekcija prilazila na nadoknadiv zaostatak u par navrata.

Dominirao je Alvaro Granados u tom periodu između druge polovine prve i prve polovine druge četvrtine druge deonice, ali Španci su imali nešto još važnije od vaterpoliste Novog Beograda.

U trenucima kada Granadosu nije išlo, tu su bili njegovi saigrači Felipe Peron ili Blai Maljarah, dok je Srbija veći deo meča bila oslonjena samo na Strahinju Rašovića. Na kraju, su ipak svetski prvaci zasluženo slavili rezultatom 16:14.

NADOMAK FINALA ABA LIGE: Zvezda demonstrirala silu protiv Mege

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su kao domaćini savladali Megu sa 103-73, u prvoj utakmici polufinala regionalne ABA lige. Zvezda...