NA NEUTRALNOM TERENU: Prvi trijumf Radnika u novoj sezoni

Fudbaleri surduličkog Radnika ostvarili su prvu pobedu u Prvenstvu Srbije za sezonu 2023/2024. Oni su na neutralnom terenu niškog Čaira kao domaćini, slavili protiv Spartaka sa 2:0.

Spartak je na početku imao inicijativu u posedu lopte. Ipak, domaćin iz Surdulice je poveo.

U 4. minutu, strelac je bio Vuk Mitošević. To je bio i rezultat prvog dela. Subotičani za to vreme nisu ni jednom šutnuli na gol Surduličana koji su imali dva udarca i jednom pogodili.

Vukašin Bogdanović je u 58. minutu duplirao prednost. Proveravao se zbog ofsajda, ali je na posletku priznat.

Do kraja je ostao i taj rezultat. Spartaku je ovo prvi poraz, a u nedelju dočekuju Železničar pre gostovanja Crvenoj zvezdi. Radnik će u Beogradu gostovati ekipi Voždovca.