LIGA ŠAMPIONA: Braga blickrigom pobedila TSC! (VIDEO)

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Brage sa 3:0 u prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Bolje otvaranje meča i dva brza gola, utrla su put za trijumf Portugalaca pred revanš u Srbiji.

Meč je u prvih 10 minuta bio tvrd na obe strane. Rakonjac je u 7. minutu povukao napad, ali su ga zaustavili defanzivci portugalskog tima.

Braga je od starta nametnula ritam. U 9 minutu su imali dobru priliku. Ćalušić je blokirao a Ilić potom odbranio udarac domaćina.

Portugalcima se isplatila inicijativa. Za vrlo kratko vreme, poveli su 2:0.

U dva minuta pogodili su Bruma i Pici.

U 21. minutu je Pantović šutirao preko prečke.

Golman Ilić je u 34. minutu bio na visini zadatka sprečivši treći gol domaćina. Na poluvreme se otišlo sa 2:0 u korist portugalskog rivala.

U nastavku je TSC pokušao na početku da bar smanji rezultat. Nije im to pošlo za nokom na isteku prvih 15 minuta. Uzbuđenja nije bilo sve do finiša. Braga je tada postigla treći pogodak.

Đalo je bio strelac u 88 minutu. Iskoristio je grešku Antovića.

Revanš se igra za nedelju dana od 20 sati u Bačkoj Topoli.

Braga – TSC 3:0 (2:0)

Bruma 18′, Pici 19′, Đalo 88′

Braga: Mateus – Gomez, Niakate, Fonte, Borha , Karvaljo, Al Musrati, R. Orta , Bruma, Ruiz, Pici

TSC: Ilić, Cvetković, Ćalušić, Đorđević, Petrović , Đakovac, Kuveljić, Stojić, Jovanović, Rakonjac, Pantović

Zasluženo: Kampaco je MVP (VIDEO)

Košarkaš Real Madrida Fakundo Kampaco je najkorisniji igrač drugih utakmica četvrtfinala plej-ofa Evrolige. Real Madrid je pobedio Baskoniju sa 101:90...