Još četiri finala za Srbiju na Evropskom prvenstvu

Evropsko prvenstvo za starije juniore i juniorke održava se u Jerusalimu od 7. do 10. avgusta, našu zemlju predstavlja 18 reprezentativaca.

Drugog dana Evropskog prvenstva za starije juniore i juniorke u Jerusalimu, srpski atletičari su ostvarili značajan uspeh osvajanjem medalja i plasmanima u finale.

U finalu troskoka naša zemlja imala je čak tri atletičarke, od čega su dve osvojile medalje, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

Trećeg dana takmičenja SRBIJA ima nova četiri finala.

Angelina Topić takmičila je u skoku udalj, u kojem je prvim skokom od 6.50 m uspela da izbori svoj plasman u finalu ove discipline.

Naša zemlja imala je još dve takmičarke u ovoj disciplini, Teodoru Boberić koja je skočila 5.96 m i zauzela 22. mesto u ukupnom plasmanu i Dunju Sedlaček koja je skočila 5.80 m i zauzela 25. mesto.

U polufinalu trke na 400 m prepone, Nikola Kostić trčao je u drugoj grupi i zauzeo prvo mesto rezultatom 50.54 s, on će trčati u finalu koje je na programu sutra od 16.45 časova, po našem vremenu.

Saima Murić zauzela je deveto mesto u finalu trke na 3000 m rezultatom 9:42,73, dok je Milica Tomašević u istoj disciplini trku završila na 12. mestu sa 9:55,13 .

Adriana Vilagoš bacila je koplje do finala i zabeležila hitac od 54,71 metar. Finale u bacanju koplja na programu je sutra od 18.27 časova, po našem vremenu.

Miloš Nisić trčao je u polufinalu trke na 200 m u kojoj je zauzeo treće mesto 21,01 s i izborio svoj plasman u finale ove discipline.

Do kraja današnjeg dana očekuje nas :

Jovan Stranić – finale u bacanju kladiva – 17.05h

Angelina Topić – finale skok uvis – 18.15h

Miloš Nisić – finale na 200 m – 19.05h

Mejra Mehmedović – finale 3000 m stipl – 19.16h

SERIJA A: Uspavanka na derbiju u Torinu i podela bodova (VIDEO)

Fudbaleri Milana i Juventusa igrali su bez golova u derbi susretu 34. kola Serije A. Borba za titulu je...