ONA JE HEROINA: Na krovu sveta, Karmona donela Španiji istorijsku titulu! (VIDEO)

Fudbalerke Španije osvojile su trofej šampiona sveta na Novom Zelandu. One su u vrlo uzbudljivom finalu pobedile Englesku sa 1:0 i onemogućili je da objedini svetski i evropski tron. Njima je ovo prvi pehar na do sada tri učešća 2015, 2019, i ove godine.

U prvih 30 minuta su Španjolke imale kontrolu lopte. Oba rivala su šutirala po tri puta.

Britanke su u 16. minutu pogodile prečku. Onda su odmah u sledećem napadu Španjolke takođe imale odličnu priliku.

Međutim, Furija je povela u 29. minutu golom Olge Karmone. Šutnule su Španjolke još tri puta do kraja poluvremena, ali nisu uspele da dupliraju vođstvo. Bez obzira što je Parauljuelo u nadoknadi pogodila stativu.

Mogle su i u 70. minutu to da učine, ali je Ermoso promašila jedanaesterac. Erps je pre toga odbranila udarac Kaldentej 20 minuta ranije.

Engleska do kraja nije uspela da se izbori bar za produžetke, pa je presudio gol iz 29. minuta.

DEFINITIVNO PRELOMIO: Stojaković pronašao gde će nastaviti razvoj!

Mladi košarkaš Andrej Stojaković, sin čuvenog reprezentativca Predraga promenio je koledž ove godine. Odustao je od igranja za Stenford. Dovodio se...