LK: Remi u Trnavi, ubedljiva pobeda Vile (VIDEO)

U prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija, fudbaleri Aston Vile stekli su veliku prednost posle prve utakmice.

Oni su u Edinburgu pobedili Hibernijan sa 5:0 (3:0).

Tako su izabranici trenera Unaja Emerija odradili veliki posao uoči revanša za sedam dana. Trostruki strelac je bio Oli Votkins koji je mrežu škotske ekipe zatresao u 17, 33. i 51. minutu.

Prvi gol postigao je udarcem glavom iz teške pozicije, a drugi na sličan način posle kornera za 0:2. Leon Bejli je u 42. minutu povisio na 0:3 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, prvo je Votkins bio na pravom mestu u 50. minutu, postigavši het-trik. Do kraja, u strelce se upisao i Daglas Luiz iz penala u 74. minutu za konačnih 0:5.

Na meču u Trnavi sastali su se Spartak i Dnjipro 1, a rezultat je bio 1:1. Kelvin Ofori je doneo prednost Spartaku u 55. minutu, ali je Dnjipro 1 izjednačio u 67. preko Oleksandra Pikhaljonoka.